Dorota Nosowska

Dorota Nosowska

Cześć. Nazywam się Dorota Nosowska. Jestem polonistką z wyboru, laureatką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Od ponad dwudziestu lat przygotowuję też do egzaminu dojrzałości czytelników „Cogito”. Jeszcze mi się nie znudziło, wręcz przeciwnie! Od kilku lat spotykam się z maturzystami na wykładach czy kursach maturalnych i przygotowuję uczniów do konkursów kuratoryjnych z języka polskiego. Napisałam wiele publikacji edukacyjnych, np. „Słownik motywów literackich”, „Słownik scen literackich”, „Słownik terminów literackich”, „Wiersze w pytaniach i odpowiedziach. Liceum”.

Zapraszam na swój kurs maturalny – przeanalizujemy wszystkie lektury „z gwiazdką” i inne teksty, które Was ciekawią lub sprawiają Wam trudności. Będzie dużo praktycznych ćwiczeń dotyczących tego, jak pisać teksty argumentacyjne, interpretacje wierszy i rozwiązywać testy maturalne, pochylimy się także nad zadaniami na poziom rozszerzony.

A reszta… zależy od Was, bo wiele tematów przedmaturalnych spotkań zamawiają uczestnicy! Najbardziej lubię rozmawiać o Brunonie Schulzu, Franzu Kafce, dwudziestoleciu międzywojennym i poezji. Nie lubię biurokracji, przedwiośnia (nie „Przedwiośnia”:)), pośpiechu i budzików. W wolnych chwilach zwiedzam domy pisarzy, czytam biografie i uczę się języka rosyjskiego.